Çankaya Pilates

Pilates yapmak hayatınızı kolaylaştıracak ve daha rahat bir yaşam sürmenizi sağlayacak bir egzersiz sistemidir. Faydaları saymakla bitmeyecek olan pilatesin oldukça yaygın olduğu bir zamandayız. Çankaya pilates salonu deyince de akla gelen Çankaya pilates salonları, son zamanlarda da oldukça gelişmiş ve yenilenmiştir. Pilatesin en iyi uygulama yeri olan Çankaya pilates stüdyoları (Çankaya pilates studio), bu egzersizden beklentinizin en iyi sonucu almanıza yardımcı olan en büyü etken diyebiliriz. Çankaya pilates studioları, alışılmışın aksine en modern ve en teknik şekilde eğitim ve egzersizlerle ömür boyu sürecek bir alışkanlık sağlıyor. Ankara’da çok çeşitli spor merkezi olmasına rağmen son dönemlerde en ilgi göreni tartışmasız Çankaya pilates merkezleri diyebiliriz. Ankara Çankaya Bölgesi, gelişen teknoloji ve teknikler ile birlikte gelişmiştir. Ankara Çankaya’ya ikamet eden bireylerin birçoğu pilatese başlamış ve faydasını görmüştür. Diğer bölgelere göre pilateste oldukça gelişmiş ve talep görmektedir. Ankara Çankaya semti, pilatesin faydalarının ve sağlığa olumlu etkilerini fark etmiş ve harekete geçmiştir. Birçok insanı bu egzersizlere başlatmış ve mutlu etmiş birçok kurum mevcuttur. Pilates egzersizlerinin temel amacı zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. İlçenin en popüler semtlerinden biri olan Çukurambar semti de çok fazla stüdyo bulunmaktadır.

Reformer Studio

Pilates yapabilmeniz için öncesinde çok bir hazırlığa gerek yoktur. Fakat bu egzersizleri sürekli ve profesyonel halde yapmak istiyorsanız öncesinde Çankaya pilates kurslarını bir araştırmanızda fayda vardır. Çankaya pilates fiyatları da çok uygun olmakla birlikte sürekli yapmanız durumunda bir hobi olarak keyifle sürdüreceğiniz bir şekil alıyor. Düzenli olarak alacağınız dersler faydaları saymakla bitmez bir spor tutkusuna dönüşüyor sizin için. Pilates dersi Çankaya ile uzun soluklu rahatlamaya başlayabilirsiniz. Pilates tüm vücudu eşit şekilde geliştiren egzersizlerden biridir. Böyle olduğu için de Pilates studio Çankaya veya Pilates salonu Çankaya ile tek bir bölgeye odaklanmayıp vücudunuzu geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda eğlenceli ve dinamik bir faaliyet olduğu için dilerseniz arkadaşlarınızla da bu aktiviteyi Pilates salonları Çankaya’da istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Aynı şekilde Çayyolu ve Yaşamkent semtleri de yeni açılan salonlar ile pilates sevenleri buluşturuyor. [caption id="attachment_15214" align="aligncenter" width="800"]Ankara Çankaya Pilates Salonları Çankaya Pilates[/caption]

Pilates Salonları

Pilates dediğimiz egzersizler bütünü vücuttaki esnekliği arttırmak, kasları güçlendirmek ve vücut sağlığınızı genel olarak iyileştirmek ve formda tutmak için geliştirilmiştir. Pilates, malzemelerine ve kullanılan aletlere göre birkaç gruba ayrılabilir. Bu ayrımdaki kriterler vücuttaki çalıştırılmak istenen kas grubuna veya bölgelerin olduğu noktalara doğrudan iletilmek istenmesidir. Pilates çeşitleri dediğimiz, uygulamada kişiden kişiye değişen uygunluk seviyeleridir. Kişinin vücut formuna, yaşına, esnekliğine veya hatta hamile olup olmadığı durumuna göre değişiklik gösterir. bir pilates dersine gitmeden kendi kendine yapılan pilates için mutlaka yapılan egzersizler hakkında bilgi sahibi olmak ve dikkat etmek gerekir. Ankara'nın en büyük ilçelerinden biri olan Çankaya nüfusun da çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Reformer Pilates

Çankaya reformer pilates, aletli pilatesin bir çeşididir. Adından da anlaşıldığı gibi reformer pilates cihazı kullanılarak yapılan egzersizleri gerçekleştirir. Reformer pilates Çankaya, cihazı özel tasarlanmıştır. Vücudunuzun güçlenmesini ve esnemesini sağlar. Bunun yanında kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmanızı ve zinde kalmanızı sağlayan egzersiz hareketleridir. Bu cihaz tekerlekler üzerine yerleştirilmiş bir düzlem ile hareket ettirilir. Yaylar yardımı ile hareket eder. bu yayların sıklığı ve gerginliği arttıkça veya azaldıkça farklı seviyelerde direnç gösterir. İlçe kadar il bütününde bulunan kurslar da dikkat çekiyor, hepsini görmek için reformer ankara sayfasından bakabilirsiniz. Çankaya aletli pilates cihazı, boyunuza veya kilonuza göre ayarlanabilir. Çalışma derecenize göre de ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Reformer pilates çalışan birey vücudunu sağ ve sol olmak üzere iki bölümü simetrik olarak çalıştırır. Bahsettiğimiz pilates, sadece spor amaçlı egzersizlerden oluşmaz. Aynı zamanda sağlıksal tedavilerde de kullanılır. Örneğin fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavileri için başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Hamile Pilatesi

Egzersiz yapmanın hamileliğe yardımcı olduğu ve vücudunuzu rahatlattığı açıkça ispatlanmıştır. Hamile iken doktorun önerisi ve gözetimi altında egzersizle yapmak ağrıların azalmasına ve aşırı kilo alımını önlemek için oldukça yardımcıdır. İlçe sınırları içerisinde bulunan oran mahallesi de hamileler için bir çok seçenek sunuyor. Hamile kadınların çok ağır işlerden kaçınması gerekmektedir. Yorucu ve enerji harcayan işler ve hareketlerden uzak durulmalıdır. Bu yüzden de hamilelik sürecindeki egzersizlere oldukça dikkat edilmelidir. Çankaya hamile pilatesi, hamilelik döneminde yapılabilecek en iyi ve bireyi yormayan en ideal egzersizler arasına girmektedir. Hamile pilatesi Çankaya sayesinde en öncelikle nefes alıp verme egzersizleri düzene giriyor. Bu sayede hamile iken doğru nefes alma teknikleri ile yeterli ve sağlıklı oksijen alımı sağlanıyor. Özellikle sağlık bakanlığının altını çizdiği normal doğum konusunda yardımcı bir süreçtir.

Klinik Pilates

Klinik pilates Çankaya, bireyin omurga duruşunu ve sağlığını düzeltmek amacıyla, kas iskelet sistemi ile ilgili hastalıklardan (kas spazmları, fibromiyalji, bel ve boyun fıtıkları, donuk omuz, omuz eklemi gibi…) korunmak ve tedavi etmek amacıyla kişiye özel hazırlanan egzersizler bütünüdür. Pilates genellikle, sıkılaşmaya veya zayıflamaya yönelik olarak bilinebilir. Ancak uzman doktorlar ve fizyoterapistler eşliğinde uygulandığı zaman tıbbi açıdan oldukça yararlıdır. Çankaya klinik pilates, duruş bozukluğu, eklem ağrıları, kronik bel ve boyun sırt ağrılarına kadar birçok iç organ problemlerine çözüm yolu bulur. Solunum sıkıntısına yol açan hastalıklarla birlikte çoğu hastalığın tedavisinde büyük önem sahibidir.

Medikal Pilates

Medikal Pilates Çankaya nedir dersek, kısaca omurga, eklem, kas ya da sinir sistemi rahatsızlıklarına yönelik oluşturulan özel egzersiz programları diyebiliriz. Dersler tamamen hastalığın sınırları dahilinde programlanır ve kişinin temposuna ve ihtiyacına göre şekillenir. İlçenin en popüler mahallesi kızılay reformer kursları da medikal pilates hakkında yeterince bilgiye sahipler. Medikal pilates her üye bireysel olarak hastalık tanısına uygun hazırlanmış egzersiz planına göre o alanda eğitimli eğitmenler tarafından çalıştırılır. Medikal pilates, Bel fıtığı, boyun fıtığı, omurga eğriliği (skolyoz), boyun düzleşmesi, kronik kas spazmları, eklem ağrıları (artrit), medikal bir rahatsızlık olmamasına rağmen büyüme ağrıları ve hamileliğe bağlı vücut ağrıları-kramplar, omuz, kalça ve diz patalojileri pilatesin fayda sağladığı alanlardan sadece birkaçıdır.