Kartal Pilates

  Pilates, her yaşta başlanabilecek, cinsiyet ayrımı yapmayan bir egzersiz sistemi. Kartal pilates stüdyoları da daha önce hayatında hiç egzersiz yapmamış olanlardan egzersizi bir yaşam biçimi benimsemiş olanlara kadar geniş bir kesime hitap eder özellikte.

  Kartal’da Aletli Pilates Yapmak

  Kartal pilates kurslarından birine kaydolduğunuzda egzersizi yapma amacınıza, yaşınıza ve genel sağlık durumunuza göre bir egzersiz takvimi çıkarılacak olup bu takvime riayet ettiğinizde amacınıza ulaşacak, yaşınızın beraberinde getirdiği olumsuzlukları bertaraf edecek ve genel sağlık durumunuzu çok daha iyi bir seviyeye taşıyacaksınız.[caption id="attachment_12404" align="aligncenter" width="450"] Kartal Aletli Pilates[/caption]

  Kartal Reformer Pilates Stüdyoları

  Pilates stüdyolarının ilçenin farlı noktalarında kurulu olması, bölge sakinlerinin tamamının egzersiz yapma olanağına uzun yollar katetmeden ulaşması anlamına gelmekte. Zahmetsizce ulaşılan bu stüdyolarda pilates eğitimi verme sertifikasına sahip uzmanlar görev yapmakta. Bu da pilatesin bilinçsizce yapılmasıyla ortaya çıkacak olumsuzlukların yaşanmasının muhtemel olmadığının kanıtı.Kartal’daki pilates salonlarında pilates egzersizler bütününün tamamını layıkıyla yapabilmeye olanak sunan alet ve araç gereçler de bulunmakta. Merkeze doğru gidildiği zaman komşu ilçelerden olan maltepe reformer pilates kursları da insanlara farklı deneyimler yaşatıyor. Bu ekipmanlardan dönüşümlü olarak yararlanılmakta ve kişiler dilerlerse grupça dilerlerse de bire bir eğitim alabilmekte.

  Neden Pilates?

  Kartal, bir sahil ilçesi olmasına karşın açık havada egzersiz yapmak, kalabalıklar arasında olmayı tercih etmeyenlerin sayısının bir hayli fazla olması ve değişen mevsim koşulları nedeniyle kimi zaman beklenen rağbeti görmemekte. Deniz kenarından ayrılıp şehrin içerilerine doğru yöneldiğimiz zaman ise bizleri sancaktepe aletli pilates studioları karşılıyor. Bu nedenle dört mevsim, gözlerden uzak egzersiz yapmak isteyenlerin tercihi Kartal’daki pilates kurslarına gitmek.Pilates, uzman eğitmenler tarafından kişiye özel hazırlanmış takvime uyulduğunda pek çok avantaj sağlamakta. Bunların başında denge sorunlarını çözmesi, duruş bozukluklarını gidermesi, kalp sağlığını koruması, kasları geliştirmesi, bedeni forma sokması ve zihni iyileştirmesi gelmekte.

  Hamilelere Yönelik Pilates Dersleri

  Kartal’daki pilates kurslarına kaydolan hamileler, pilatesin avantajlarından yararlanma şansına sahip olurlar zira bu kurslarda eğitimler, pilates konusunda uzmanlaşmış eğitmenlerce verilir. Çok fazla olmasa da pendik hamile pilatesi merkezleri de arayışınıza çözüm olabilir. Uzman eğitmenlerden alınmayan hamile pilatesi derslerinin yarardan çok zarar getireceği unutulmamalıdır. Kartal’daki pilates stüdyolarında süreci olumsuz etkileyecek hareketlerden arındırılmış egzersizler yapılmakta ve anne adayları hamilelik sürecini daha kolay geçirme şansı yakalamaktadır.

  Kartal Hakkında Kısa Bilgi

  Kartal, İstanbul’un Asya topraklarında kurulu bir ilçesi olup Marmara Denizi kıyısında konumlanmıştır. Maltepe, Sultanbeyli, Pendik ve Sancaktepe ilçelerine komşu olan Kartal, göç alan bir bölge olduğundan sosyo-kültürel anlamda zenginleşmiş bir ilçedir. Deniz, kara ve demir yolu kullanılarak bölgeye kolayca erişmek mümkündür. İlçe hakkında detaylı bilgiye ve güncel haberlere ulaşmak için : https://www.istanbul.net.tr/istanbul-rehberi/dosyalar/bolumler/kartal/7/82